MOJE MYŚLI

Mój sposób na terapię… Mój sposób na drogę do szczęścia…

Nie można zastanawiać się, czy chce się z kimś być. Masz wątpliwości? Znaczy to tylko tyle, że nie wiesz co to miłość.
Kochać znaczy być zawsze, pomimo i pewnie.

Kasia

Nie można zastanawiać się, czy chce się z kimś być. Masz wątpliwości? Znaczy to tylko tyle, że nie wiesz co to miłość. Kochać znaczy być zawsze, pomimo i pewnie.

Czytaj dalej

Mój czas nie zawsze musi być wypełniony. Nie muszę nieustannie gonić celu. Cel osiągnę – i co z tego? Zaraz wyznaczę kolejny, bo przestanę umieć żyć bez dążenia do czegoś. Sens rozmyje się w tej nieustannej pogoni.

Poczuj chwilę, złap oddech, wyznacz nowy rytm…

Kasia

Mój czas nie zawsze musi być wypełniony. Nie muszę nieustannie gonić celu. Cel osiągnę - i co z tego? Zaraz wyznaczę kolejny, bo przestanę umieć żyć bez dążenia do czegoś. Sens rozmyje się w tej nieustannej pogoni. Poczuj chwilę, złap oddech, wyznacz nowy rytm...

Czytaj dalej

Kiedy będziesz pozwalać drugiej osobie na zbyt wiele – będzie ona oczekiwać coraz więcej. Stawiaj granice, oczekuj, a nie tylko dawaj… wówczas może nie poczujesz, że zostałeś wykorzystany. Buduj swoją siłę na jasnych granicach, wzajemnym szacunku i obustronnym zaangażowaniu.

Kasia

Kiedy będziesz pozwalać drugiej osobie na zbyt wiele - będzie ona oczekiwać coraz więcej. Stawiaj granice, oczekuj, a nie tylko dawaj... wówczas może nie poczujesz, że zostałeś wykorzystany. Buduj swoją siłę na jasnych granicach, wzajemnym szacunku i obustronnym zaangażowaniu.

Czytaj dalej

Kiedy ostatnio zrobiłeś coś, co wywołuje w Tobie radość, uśmiech? Szczęśliwy człowiek = dobry rodzic, partner, pracownik…

Kasia

Kiedy ostatnio zrobiłeś coś, co wywołuje w Tobie radość, uśmiech? Szczęśliwy człowiek = dobry rodzic, partner, pracownik...

Czytaj dalej

Ja byłam zawsze. Przy każdej chorobie, na każdym nowym etapie. Byłam przy każdej dużej i małej radości. Byłam nawet wtedy, gdy chciałam, żeby mnie nie było. Dla Ciebie się nie poddałam. Nie umiałabym nie być. Ale muszę… czasem się Tobą dzielić syneczku. A to największa z krzywd, jakie mnie mogą dotknąć. I nie potrafię nie myśleć egoistycznie – ale czuję, że mam prawo być ZAWSZE, a nie wtedy, kiedy kalendarz na to wskazuje.

Kasia

Ja byłam zawsze. Przy każdej chorobie, na każdym nowym etapie. Byłam przy każdej dużej i małej radości. Byłam nawet wtedy, gdy chciałam, żeby mnie nie było. Dla Ciebie się nie poddałam. Nie umiałabym nie być. Ale muszę... czasem się Tobą dzielić syneczku. A to największa z krzywd, jakie mnie mogą dotknąć. I nie potrafię nie myśleć egoistycznie - ale czuję, że mam prawo być ZAWSZE, a nie wtedy, kiedy kalendarz na to wskazuje.

Czytaj dalej

Dotkliwie cierpię… aż boli każdy kawałek ciała. Za jego egoizm. Przez kłamstwa i moją naiwność. Przez swoją empatię w najtrudniejszych momentach życia…

Kasia

Dotkliwie cierpię... aż boli każdy kawałek ciała. Za jego egoizm. Przez kłamstwa i moją naiwność. Przez swoją empatię w najtrudniejszych momentach życia...

Czytaj dalej

Czy ja do cholery zawsze muszę wszystko rozumieć? Mieć empatię? Dlaczego po rozwodzie nie mogę zrobić czegoś tak, aby było lepiej choć raz w życiu MI, a nie wszystkim wokół?
Czy ojciec mojego dziecka mógłby wsadzić swoje cholerne życie głęboko i przestać mnie ranić?
Mam dość bycia pierd**oną arcyempatią.

Kasia

Czy ja do cholery zawsze muszę wszystko rozumieć? Mieć empatię? Dlaczego po rozwodzie nie mogę zrobić czegoś tak, aby było lepiej choć raz w życiu MI, a nie wszystkim wokół? Czy ojciec mojego dziecka mógłby wsadzić swoje cholerne życie głęboko i przestać mnie ranić? Mam dość bycia pierd**oną arcyempatią.

Czytaj dalej

Bądź wdzięczny za to, co masz… Staraj się to dostrzegać w naturalny sposób, doceniać elementy swojej codzienności.

Kasia

Bądź wdzięczny za to, co masz... Staraj się to dostrzegać w naturalny sposób, doceniać elementy swojej codzienności.

Czytaj dalej

Jeśli kiedykolwiek poczujesz, że szczęście się od Ciebie oddala – szybko sam zrób sobie pranie mózgu: wygoń głupie myśli, przypomnij sobie chwile radości i co było przyczyną szczęścia.

Prawdopodobnie – w natłoku spraw zapomniałeś o tym, co w życiu ważne.
Szybko – obudź się!

Kasia

Jeśli kiedykolwiek poczujesz, że szczęście się od Ciebie oddala - szybko sam zrób sobie pranie mózgu: wygoń głupie myśli, przypomnij sobie chwile radości i co było przyczyną szczęścia. Prawdopodobnie - w natłoku spraw zapomniałeś o tym, co w życiu ważne. Szybko - obudź się!

Czytaj dalej

Pozwól sobie w życiu na chwile słabości.
Masz prawo, żeby nie mieć na coś siły lub ochoty.
Możesz płakać i krzyczeć, przyznawać się że nie dasz rady…

Kasia

Pozwól sobie w życiu na chwile słabości. Masz prawo, żeby nie mieć na coś siły lub ochoty. Możesz płakać i krzyczeć, przyznawać się że nie dasz rady...

Czytaj dalej

Uciekaj od osób, które niszczą Twoje szczęście.

Kasia

Uciekaj od osób, które niszczą Twoje szczęście.

Czytaj dalej

Bardzo często mniej, znaczy więcej…
Oczekuj mniej, dawaj więcej. Daj życiu pozytywnie się zaskoczyć!

Kasia

Bardzo często mniej, znaczy więcej... Oczekuj mniej, dawaj więcej. Daj życiu pozytywnie się zaskoczyć!

Czytaj dalej

Każdego dnia pomyśl o tym, co najbliższe twemu sercu. Czy zrobiłeś coś, co mogło oddalić Cię od tego czegoś? Nie pozwól sobie żałować!

Kasia

Każdego dnia pomyśl o tym, co najbliższe twemu sercu. Czy zrobiłeś coś, co mogło oddalić Cię od tego czegoś? Nie pozwól sobie żałować!

Czytaj dalej